AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. | TracLift
Zemědělská technika AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.  
O FIRMĚ  
Současnost

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s., dnes už největší univerzální kooperant v Evropě a největší výrobce zemědělských strojů v České republice, je akciovou společností bez podílu státu a zahraničního kapitálu. V roce 2015 dosáhl se svými 2150 zaměstnanci (89 % pracuje přímo ve výrobě) ročního obratu ve výši 231 mil. EUR.

Pár slov o firmě AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.

Výrobní program tvoří vlastní finální stroje, nástrojařská výroba a kooperace pro významné nadnárodní společnosti v oboru zemědělské techniky, výrobce nákladních automobilů, stavebních strojů a vysokozdvižných vozíků. Dodávky montážních celků v rámci kooperací tvoří již 70 % objemu výroby. Vzhledem k rychlému postupu globalizace lze do budoucna předpokládat jejich další rozšiiřování při vyhraněnější specializaci a při vyšší účasti na společném vývoji nových výrobků. Potvrzením kvality výroby je certifikát ISO 9001:2008 i zařazení jako "dodavatel třídy A" v hodnoceních vystavených zahraničními partnerskými firmami.

Náročné projekty, přísné požadavky odběratelů a rozšiřování výroby si vyžádaly i důkladnou modernizaci stávajících zařízení a nákup nových progresivních technologií. Tyto nové technologie jsou i velmi šetrné k životnímu prostředí. Tak se Agrostroj již s předstihem připravil na provedení ekologického auditu a získal certifikát podle evropských norem ISO řady 14 001:2004.

Rozvoj firmy je v současných letech intenzivní. V roce 2005 byla dokončena nová montážní hala s osmi 100-metrovými montážními linkami a v roce 2006 výrobní hala o ploše 10.000 m2 určená pro linkovou výrobu dílů pro užitková vozidla. V říjnu 2006 byla také uvedena do provozu lakovna od firmy Eisenmann s kapacitou více než 2 mil. m2 . Lakovna se skládá z KTL základování s obrovskými lakovacími vanami, z práškového a mokrého lakování.

Další velkou výhodou Agrostroje jsou jeho kvalifikovaní pracovníci.  96% zaměstnanců má střední, vyšší nebo vysokoškolské vzdělání. Toto je výsledkem systémové proaktivní personální politiky zaměřující se na aktivní spolupráci s odbornými školami a učilišti v místě nebo blízkém okolí. Vybudované školicí středisko dává nejnovější teoretické a pracovní zkušenosti studentům a novým zaměstnancům před tím, než začnou v Agrostroji pracovat.


ROK ZALOŽENÍ FIRMY
POČET ZAMĚSTNANCŮ
(v roce 2015)
OBRAT
(v roce 2015 / mil. EUR)
ROZLOHA VÝROBNÍCH HAL
(v roce 2015 / ha)

AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
Nakládka
Nakládka
Nakládka